Podróż przez Chiny

Chińskie zdrowie…

Operator Bloga
7 lipca 2015
   |      |      |      |   

Chińskie zdrowie

Któż z nas nie zna zajęć z medytacji, pilatesu lub jogi? Albo terapii z wykorzystaniem zapachów lub igieł? Są to “wynalazki” medycyny chińskiej, która kształtowana jest od wieków i wykorzystywana przez ludzi na całym świecie do leczenia różnego rodzaju schorzeń. Metody te opierają się na starożytnych wierzeniach ludowych i wywodzą się z chińskiej medycyny naturalnej. Dzisiaj bardzo często są stosowane nie tylko jako leczenie alternatywne, ale także jak podstawowa forma terapii.   

Dużą popularnością cieszy się akupunktura, która polega na nakłuwaniu odpowiednich punktów na ciele, przy użyciu odpowiednich kombinacji oraz technik nakłuwania. Precyzyjne wkłuwanie bardzo cienkich igieł pomaga w leczeniu różnego rodzaju schorzeń, na przykład bóle głowy, migrena, zapalenie oskrzeli, choroba wrzodowa żołądka, nadciśnienie. Inna metoda – akupresura – polega na dotykaniu, uciskaniu lub opukiwaniu określonych miejsc na ciele człowieka. Łagodzi dolegliwości bólowe i odpręża, dlatego stosowana jest często jako zamiennik dla tabletek przeciwbólowych. Jest jeszcze aromaterapia, czyli wspomaganie leczenia poprzez zapachy. Odpowiednio dobrane aromaty zapewniają stymulację naturalnych sił obronnych organizmu oraz przywrócenie harmonii ciała i umysłu, co wpływa na poprawę kondycji psychicznej i fizycznej.

Medycyna chińska oprócz  wyżej wymienionych metod opiera się na ziołolecznictwie, zbilansowanej diecie oraz dużej dawce ruchu. Chińczycy wyznają zasadę – lepiej zapobiegać niż leczyć. Medycyna jest głęboko wpisana w chińską kulturę. Przekazywane od pokoleń techniki leczenia oraz wspomagania odnowy organizmu mają dziś rzesze wielbicieli na całym świecie. A Wy, drodzy Czytelnicy, jakie macie zdanie na temat chińskich sposobów leczenia? Czekamy na Wasze opinie.

Dodaj komentarz